18. Jún 2013

Netradičný Radíkov

Rubrika: Aktuality,Súťaže — viktor @ 4:49

Súťaž, na ktorú sa tešíme. Vynikajúce prostredie, prijatie, atmosféra. V tomto roku sa mali s nami súťaže zúčastniť aj dievčatá z Mosonszolnoku, pre únavu z povodní na poslednú chvíľu účasť odriekli. Ani my sme neboli v najideálnejšej zostave. Vek 13-61 rokov, v tom jedna “novicka”. Žiadne veľké ambície. Nahovárame si, že najdôležitejšie je stretnutie so starými priateľmi, zabaviť sa, uvoľniť sa. Isteže, aj to je potrebné.
Večer po príchode a ubytovaní spoločenské posedenie, spev pri gitare a aklimatizácia sa začala. Na druhý deň hneď po raňajkách prehliadka baziliky na Svätom kopečku, ďalej prehliadka zoologickej záhrady. A keď sme už boli riadne uťahaní, tak poď ho súťažiť. /nevedno, či to nebol taktický zámer domácich, ale nič im nevyčítame…/ Dvojkolová súťaž pre nás znamenala výrazné zlepšenie v druhom kole, na “bedňu” to však nestačilo, skôr naopak. Ale zo zahraničných družstiev sme boli najlepší, asi aj preto, lebo sme boli jediní. Ale prežili sme bez úhony aj večerné posedenie pri hudbe.
Na slnečné nedeľné dopoludnie nám hostitelia pripravili prehliadku múzea historických vozidiel. Nádhera !!! Každému návštevníkovi Olomouca vrele doporučujeme. Program pokračoval prehliadkou historického centra Olomouca, prezreli sme si priestory radnice, vyčkali na poludňajšie zvonenie orloja a čakalo nás príjemné posedenie pri obede. Už len krátke lúčenie a cesta domov.
Znova a znova ďakujeme hostiteľom za vynikajúce privítanie, starostlivosť a pohostinnosť. Tá latka pre revanš je nastavená veľmi vysoko…Ozaj, mal by niekto za takýchto okolností svedomie pripraviť domácich o víťazstvo v súťaži. To by snáď ani nebolo slušné. Ale trochu neslušnosti a drzosti nám v budúcom roku prepáčia.


Nekomentované

Zatiaľ bez komentárov.

RSS pre odoberanie komentárov k tomuto článku.

Žiaľ, stránka komentárov je práve uzavretá.