15. Máj 2017

Naša prvá súťaž v roku 2017

Rubrika: Aktuality,Nezaradené,Súťaže — admin @ 23:24

bola 13. mája v Jarovciach, súťažilo sa s vlastnými historickými striekačkami v “komornej” zostave štyroch družstiev. Skončili sme na 2. mieste za domácimi Jarovcami, ale pred Čunovom a Záhorskou Bystricou. V plnej miere sa prejavila výkonnosť jarovského stroja nad ostatnými.

[gallery═195]
30. Jún 2015

Medzinárodná súťaž s historickou technikou

Rubrika: Nezaradené,Súťaže — admin @ 2:19

tentokrát 27.6. v Čunove. Propozície súťaže predpisovali použitie stroja a výzbroja usporiadajúceho zboru. Výsledok našej účasti bol nad očakávanie – v súťaži zvíťazilo družstvo mladších mužov DHZ Rusovce. Blahoželáme!

Škrdlovice 2015

Rubrika: Nezaradené,Súťaže — admin @ 1:46

Už len každý tretí rok sa stretneme v Škrdloviciach na medzinárodnej súťaži s historickou hasičskou technikou, v tomto roku to pripadlo na 27.6., teda už 26. sme boli účastní priateľského posedenia. Opäť vynikajúci servis – ubytovanie, stravovanie, pohostinnosť. Súťažný deň sa začal v kľudnej atmosfére – príprava techniky, priatelia z Dunakiliti začali s prípravou špeciálneho maďarského gulášu, len domáci mali “fofry” – A TO CELÝ ZBOR! Všetci sa zúčastňovali na príprave súťaže, ktorá bola časovaná tak, aby skončila pred avizovaným dažďom podvečer. Medzitým “traktoriáda” – stretnutie historických traktorov, no proste paráda! No a potom úderom jednej hymny, príhovory a otvorenie súťaže. Po prvej časti – prekážkovom behu a útoku od stroja sme boli na treťom mieste a to pri vekovom priemere 60 rokov. Bol by ešte vyšší, kazila nám ho Oľga s jej tridsiatkou, ale ako sa ukázalo neskôr, bola to dobrá nominácia “novicky” do i tak nekompletného družstva. Druhá časť súťaže – pivná štafeta v minulosti nám “zlomila väzy”. Tentokrát sme na tom boli výborne, suverénne najlepší výkon podala Oľga, ktorá pri svojom prvom pokuse /v živote/ zvládla polliter za necelých 5 sek.! Až posledné súťažné družstvo nás odsunulo na štvrtú priečku. Výkon to bol dobrý, predstihli nás iba družstvá s oveľa nižším vekom. Výborný bol aj česko – slovenský súboj v behu na lyžiach na tráva ako aj ukážky policajných psov a v nedeľu prehliadka expozície sklární. Skutočne skvele strávený víkend – máme čo oplácať.

 

 

22. Jún 2015

Medzinárodná súťaž s historickou technikou

Rubrika: Aktuality,Nezaradené,Súťaže — admin @ 17:53

Kaplná, 20.6..    Zo Šamorína sme sa pobrali rovno do Kaplnej, kde sme v neúplnom zložení súťažili na medzinárodnej súťaži s historickou hasičskou technikou. Súťaž v štafete, útoku od stroja a PVP štafete je nám už z minulých rokov dobre známa a zaručuje veľa dobrej zábavy. I keď nekompletní s veľkým vekovým rozptylom a novými posilami sme bojovali statočne a celkové štvrté miesto v dobre obsadenej súťaži je úspechom. Už sa tešíme ako to u nás Kaplnským vrátime…

17. Jún 2015

Netradičná súťaž Radíkov 13.-15.6.

Rubrika: Aktuality,Súťaže — admin @ 14:25

Súťaž, na ktorú sa vždy tešíme a miesto, kam sa veľmi radi vraciame. V tomto roku sme sa zúčastnili aj s družstvom žien. Celkové umiestnenie družstva mužov i žien nebolo adekvátne našej snahe, ale súperi boli zjavne lepšie pripravení, i tak sme boli najlepší zo zahraničných účastníkov. Na tejto súťaži prejavilo družstvo záchranárov z Walesu zúčastniť sa našej súťaže  historickou technikou, veľmi radi ich pozývame.  Skvelá atmosféra, pohoda a starostlivosť sú príslovečné pre organizátorov tejto súťaže, čo vyvrcholilo nedeľnou návštevou Pevnosti poznania. Ak niekto pôjdete do Olomouca, nenechajte si ujsť príležitosť navštíviť túto jedinečnú expozíciu. Pri tejto návšteve sme tiež vytvorili plán prípravy pre budúcoročný revanš. Nechceme dopadnúť ako nositelia historických uniforiem – s výpraskom. Veľká vďaka organizátorom súťaže.

[nggallery id="164"][Gallery not found]
18. Jún 2014

Netradičná súťaž v Radíkove

Rubrika: Aktuality,Nezaradené,Súťaže — admin @ 14:42

To je súťaž, na ktorej jednoducho nemôžeme chýbať – súťaž pre ozajstných “fajnšmekrov”. V tomto roku sme sa jej zúčastnili aj s priateľmi z Dunakiliti a s účasťou nášho Adama sme ju povýšili na medzikontinentálnu. Po vlaňajšom úspechu sme narazili na výborne pripravené domáce družstvá, i keď s 12. miestom sme boli ako najlepšie zahraničné družstvo. Ale od začiatku: tradične srdečné a milé prijatie, posedenie a druhý deň neľútostný boj. Trochu smoly sme mali v tom, že pred našimi pokusmi sa prihnala krátka, ale výdatná prehánka, čo si odniesol Roman výronom a Adam dostal do čela savicou. Nič to, treba viac trénovať. Noha sa zahojí, monokel zmizne, ale krásne spomienky zostanú. Nedeľná prehliadka historického Olomouca, spoločný obed a záväzný prísľub účasti v budúcom roku. Tak v tomto sme prví! Slová vďaky za krásne strávené dni sú málo, pripravuje sa na revanš v Rusovciach.

2. Jún 2014

31.5. – Senec

Rubrika: Aktuality,Súťaže — admin @ 12:37

IV. ročník medzinárodnej súťaže s historickou hasičskou technikou za účasti 11 družstiev sme absolvovali s vypožičaným strojom, ale aj tak IV. miesto v súťaži, pozostávajúcej z prekážkového behu a útoku od stroja s družstvom zloženým zo všetkých vekových kategórií bolo pre nás úspechom. Pekná súťaž, tešíme sa na V. ročník a na “revanš”.

15. September 2013

XXVI. ročník súťaže s historickou technikou je za nami…

Rubrika: Aktuality,Súťaže — viktor @ 5:00

Ak sa počasie vydarí, je to 50% úspechu akcie. Taký bol XXVI. ročník medzinárodnej súťaže s historickou hasičskou technikou. Prekrásne ráno a dopoludnie, príjemné stretnutia po roku. Už úvod súťažného dňa bol vynikajúci vďaka Hudbe ministerstva vnútra SR. Počstnosť historických zástav naznačovala, že sa bude diať niečo výnimočné. Po pochode mestskou časťou veľmi pekný, kultivovaný príhovor a otvorenie súťaže prednostkou úradu pani Gáfrikovou, poďakovanie zborom za pomoc počas tohtoročnej povodne starostkou Devína pani Kolkovou, tradičnom požehnaní súťaže našim farárom sa mohla začať súťaž za účasti “len” 15 zborov. Niekoľko stabilných účastníkov nám odlákali iné súťaže, konajúce sa v ten istý deň. Súťaž bola prerušená na necelú hodinu z dôvodu slávnostného odovzdávania ocenení k storočnici požiaru podhradia, ale nič to neubralo na dramatičnosti. Domáci DHZ Rusovce znova dokázali, že to so svojim strojom vedia, obhájili vlaňajšie prvenstvo pred DHZ Dúbravka a DHZ Senec, štvrtý bol DHZ Čunovo, všetko pod dozorom hosťujúcich rozhodcov. Najlepším zahraničným zborom bol Hanácky okrsok. Večer tradičné posedenie pri gitare, dlho do noci spomínanie, plány do budúcnosti.
Tým však podujatie neskončilo. V nedeľu časť zahraničných účastníkov si pozrela múzeum a pamätihodnosti Dunakiliti, časť vodnú elektráreň Čunovo. Po uprataní parku sme si mohli povedať: tak, a pekný víkend je za nami, snáď sme ani nemali zvíťaziť, to sa na hostiteľov nesluší. Ale čo s nami, keď sme dobrí…A okrem toho, nikto nechcel štartovať ako prvý, prinútili nás, tak čo ?!
Škoda, že sa takejto vydarenej akcie nezúčastnia verejnoprávne či komerčné obrazové média, i keď sú pozývané. Často idú desiatky kilometrov nasnímať šot so zlodejom medu, ktorého dobodali včely, a sem, čo je “za rohom” – to nehrozí. Ale aj na to už máme svoj plán pre budúci rok, ako ich prilákame.
A že toto medzinárodné podujatie takto dopadlo, za to patrí vďaka sponzorom, ktorí nám nezištne finančne pomohli. Bez ich pomoci by sme túto akciu jednoducho nemohli uskutočniť. Ďakujeme.

24. Jún 2013

Kaplná premierovo

Rubrika: Aktuality,Súťaže — viktor @ 13:19

I. ročník súťaže s historickou technikou – súťaž pozostávajúca z útoku od stroja, netradičnej štafety a štafety PVP /pivo, víno, pálenka/ má podľa odozvy perspektívu. Okrem športového výkonu je to aj kus zábavy a už v prvom ročníku sa domáci organizátori prezentovali výbornou organizáciou a atmosférou. Súťaže sme sa zúčastnili len ako pozorovatelia, ale určite si ju zaradíme do nášho kalendára.

18. Jún 2013

Netradičný Radíkov

Rubrika: Aktuality,Súťaže — viktor @ 4:49

Súťaž, na ktorú sa tešíme. Vynikajúce prostredie, prijatie, atmosféra. V tomto roku sa mali s nami súťaže zúčastniť aj dievčatá z Mosonszolnoku, pre únavu z povodní na poslednú chvíľu účasť odriekli. Ani my sme neboli v najideálnejšej zostave. Vek 13-61 rokov, v tom jedna “novicka”. Žiadne veľké ambície. Nahovárame si, že najdôležitejšie je stretnutie so starými priateľmi, zabaviť sa, uvoľniť sa. Isteže, aj to je potrebné.
Večer po príchode a ubytovaní spoločenské posedenie, spev pri gitare a aklimatizácia sa začala. Na druhý deň hneď po raňajkách prehliadka baziliky na Svätom kopečku, ďalej prehliadka zoologickej záhrady. A keď sme už boli riadne uťahaní, tak poď ho súťažiť. /nevedno, či to nebol taktický zámer domácich, ale nič im nevyčítame…/ Dvojkolová súťaž pre nás znamenala výrazné zlepšenie v druhom kole, na “bedňu” to však nestačilo, skôr naopak. Ale zo zahraničných družstiev sme boli najlepší, asi aj preto, lebo sme boli jediní. Ale prežili sme bez úhony aj večerné posedenie pri hudbe.
Na slnečné nedeľné dopoludnie nám hostitelia pripravili prehliadku múzea historických vozidiel. Nádhera !!! Každému návštevníkovi Olomouca vrele doporučujeme. Program pokračoval prehliadkou historického centra Olomouca, prezreli sme si priestory radnice, vyčkali na poludňajšie zvonenie orloja a čakalo nás príjemné posedenie pri obede. Už len krátke lúčenie a cesta domov.
Znova a znova ďakujeme hostiteľom za vynikajúce privítanie, starostlivosť a pohostinnosť. Tá latka pre revanš je nastavená veľmi vysoko…Ozaj, mal by niekto za takýchto okolností svedomie pripraviť domácich o víťazstvo v súťaži. To by snáď ani nebolo slušné. Ale trochu neslušnosti a drzosti nám v budúcom roku prepáčia.